Czy wynająć auto czy jechać pociągiem?

Czy wyjeżdżając na wakacyjny wyjazd dobrze zastanowić się nad wynajęciem samochodu? Czy czasami wycieczka z krewnymi wynajętym samochodem może być w rezultacie tańsza od kupna kilku biletów kolejowych czy PKS? Na pewno sporo wypożyczalni znajduje się przeważnie w pobliżu lotniska. W efekcie daje to wiele opcji – na przykład można urządzić zwiedzanie okolicy. Jednak jakie są wady i zalety wypożyczenia samochodu?

Wynajęte auto

Źródło: www.destination360.com
Niezależność na wyjeździe
wynajem ma sporo zalet. Nie jest się w takim wypadku uzależnionym od terminu kursowania publicznych środków transportu. Jeżeli doceniamy wygodę i jesteśmy ekonomiczni, wynajęcie samochodu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Sami organizujemy sobie dzień i od nas zależy, co warto zobaczyć!

Koszty
Jeśli zrobiliśmy prawo jazdy, a nie mamy własnego samochodu, warto to wykorzystać. Możemy płacić dzienną opłatę za wynajęcie auta, bądź np. tygodniową, przy której na pewno dostaniemy upust. Pozwala to nam zaplanowanie od razu kosztów naszego wyjazdu. Rzecz jasna poza kosztem wynajęcia samochodu trzeba dodać do tego cenę tankowania.

Więcej wskazówek: Fleet

Gdy jedziemy za granicę
Możliwość wypożyczenia samochodu docenimy zwłaszcza, gdy pojedziemy gdzieś dalej. W takim przypadki nie jesteśmy uzależnieni od autobusów i kolei i możemy samodzielnie podjąć decyzję, które części zwiedzić. Nie ma nic mniej trafionego niż wycieczka z biura podróży na której trzeba podążać za zorganizowanym planem wyprawy. Przy wynajęciu auta jesteśmy wolni i zależni tylko od naszej fantazji.

Niektóre miejscowości posiadają mocno rozwiniętą sieć transportu miejskiego, jak np. Londyn czy Paryż. Sam wjazd do tych miast jest bardzo ciężki – jest on płatny i poza tym są kłopoty z zaparkowaniem. W tym przypadku przesiadka do transportu miejskiego będzie lepszym wyjściem. Mimo to gdy chcemy zwiedzić pobliskie miejscowości jak np. Cambridge, to już tu przydatne będzie auto.

Rzetelnie omówione:

Czy to się opłaca?
Wynajem to z pewnością wydatek. Są pewne wady z tym związane – jak przykładowo kłopot ze znalezieniem miejsca parkingowego, czy wykupienie ubezpieczenia i zakup paliwa. Ale jedziemy w większym składzie, dużo łatwiej jest wynająć auto. Szczególnie przydatne jest to za granicą. Po co być zależnym od kiepskiej pogody, czy autobusów, jeśli wystarczy najzwyczajniej wynająć samochód, zaopatrzyć się w dobry gps i cieszyć się jazdą.