Czym odznacza się handel elektroniczny?

Najnowsze czasy opływają w określenia zawierające przedrostek „e”. Jest to naturalnie skrót od angielskiego słowa „electronic”, zatem informatyczny, jednak gdy wyliczamy kolejno kilka słów zaczynających się w ten sposób, ktoś nieostrożnie mógłby błędnie uznać, że pragniemy iść do toalety informując o tym wszystkich niczym małe dziecko.

odwzorowanie - praca

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
E-procurement

Źródło: http://www.flickr.com

A przecież świadczenia albo dziedziny, jakich określenia zaczynają się od przedrostka „e” proste w swojej strukturze z pewnością nie są. Przykładowo określenie E-procurement oznacza wszystko, co wiąże się z działaniem komputerowego handlu (Logintrade – oferta). Od mechanizacji mechanizmów handlowych, w tym użycie e-faktury czy elektronicznego podpisu, przez kontrolę elektronicznych procesów zakupowych, do jakiegoś rodzaju ujednolicania oferowanych przez poszczególne spółki przedmiotów. E-procurement może w znacznym stopniu nie tylko udogodnić przeprowadzanie kontraktów, ale także znacznie je zintensyfikować. A w jakim miejscu w Sieci moglibyśmy zobaczyć E-procurement w działaniu?
zegarek

Autor: Morgan
Źródło: Morgan
Niezłym przykładem są aukcje elektroniczne, gdzie posiadamy okazję poniekąd pertraktowania ceny końcowej danego produktu. Także informatyczny obieg akt czy funduszy zezwala zaoszczędzić dużo czasu oraz trudu zainteresowanych handlem internetowym ludzi (o aukcjach elektronicznych). Takowe aukcje elektroniczne stanowią bardzo wygodne oraz łatwe w użytkowaniu narzędzie również dla handlarzy jak i dla nabywców.

Poza tym jeśli przykładowo będziemy wymagać informacji o np. innych propozycjach sprzedającej taki towar firmy, to na serwisach internetowych oferujących aukcje elektroniczne będzie to niezwykle szybkie oraz proste.