Dlaczego warto zainwestować w linki sponsorowane?

Pragnąc wydać pieniądze na reklamę w internecie, często zastanawiamy się, jaka opcja będzie dla nas najkorzystniejsza i przyniesie najlepsze rezultaty. Na pewno warto zapoznać się z reklamą Google AdWords, która jest świetnie dopasowana do grupy odbiorczej oraz wytwarza koszty dopiero wówczas, gdy użytkownik sieci kliknie w wyświetlany link.

Pomimo, że pojęcie linki sponsorowane słyszymy dość często, niewiele osób wie tak naprawdę, co się pod nim kryje. A są to wyspecjalizowane reklamy, pojawiające się, jeśli użytkownik wpisze do wyszukiwarki Google wybrane słowa kluczowe w prawidłowym kontekście. Kreując tego typu reklamę, musimy stworzyć dobry, zwracający uwagę tytuł, krótki tekst reklamy oraz umieścić link do naszej witryny. Zadanie pozornie wydaje się łatwe, jednak musimysię nieco natrudzić, by przygotować skuteczną kampanię. Pierwsza trudność polega na tym, iż trzeba umiejętnie wybrać słowa kluczowe, drugie utrudnienie – na małej liczbie znaków w treści reklamy. Jedak warto przygotować kampanię starannie, ponieważ jeżeli nam się to uda, korzyści będą dostrzegalne już po kilku dniach wyświetlania. Podobną skutecznością cieszy się w internecie chyba jedynie video marketing – poznaj szczegóły.

przykładowa strona internetowa

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Linki sponsorowane mają jeszcze kolejną, bezsprzeczną zaletę, z czym zresztą też łączy ją video marketing. Oba rodzaje działań marketingowych są dobrze odbierane przez użytkowników internetu. Nie są oceniane jako agresywna, naprzykrzająca się reklama, jak to bywa w przypadku otwierających się okienek, albo migających w witrynach banerów. Korzystając z linków sponsorowanych mamy możliwość dotrzeć dokładnie do takiej grupy docelowej, na której najbardziej nam zależy, wirtualnej przestrzeni z kolei odczuwają wdzięczność za podsuwanie im gotowych rozwiązań, ponieważ jest to dla nich komfortowe.

Reklamy AdWords możemy wykreować sami, ale jeśli obawiamy się, iż przekaz nie będzie odpowiednio interesujący, łatwo odszukamy firmę zajmującą się e-marketingiem, która stworzy dla nas kampanię, a później będzie czuwać nad jej prawidłowym wdrożeniem, np. tę. Pamiętajmy, że w przypadku linków sponsorowanych, samodzielnie ustalamy budżet kampanii, zgodny z naszymi finansowymi możliwościami.