Jak bezstresowo przeprowadzić się w Warszawie?

Wielu z nas choć raz w życiu trafi na konieczność większej przeprowadzki. Zwłaszcza przeprowadzki w Warszawie, gdzie miasto jest całkiem spore, są kłopotliwe. Jak najskuteczniej wszystko zorganizować, by przeprowadzka była jak najmniej uciążliwa? Na co zwrócić uwagę?

Przed przeprowadzką
Zaplanuj działania wcześniej
Bardzo ważne jest przezorne zorganizowanie wszystkich działań z wyprzedzeniem. Należy zaplanować datę przeprowadzki, zorganizować opakowania, zadbać zorganizować auto do transportu oraz przygotować nowe mieszkanie na nowe meble. Gdy wszystko mądrze przygotujemy, to nie powinno być żadnych problemów przy przeprowadzce.

Pomyśl, czy warto robić wszystko samemu
Oczywiście można przeprowadzić przenosiny w stylu zrób to sam. Wynajmujemy lub używamy swój samochód i samodzielnie całość ładujemy, znosimy i wieziemy do nowego mieszkania. Jednak czy na pewno damy radę to zrobić? Jak stwierdza pan Krzysztof, który współorganizuje przeprowadzki prywatne w warszawie, często meble są całkiem ciężkie i nawet przy dobrych zamiarach trudno jest się z nimi uporać. Nie mówiąc już o zagrożeniu kontuzji. Porządna firma odciąży nas, zostawiając nam zajęcie się innymi problemami.

Skorzystaj z pomocy znajomych

Oznaczenia kartonów

Jeśli nie mamy pojęcia którą firmę wybrać, warto zrobić wywiad wśród znajomych. Na pewno w ciągu ostatnich kilku lat się przeprowadzali i stanęli przed podobnym problemem jak my teraz. Na pewno znają jakąś solidną firmę, która wykonała za nich przenosiny. Taka rada będzie bardzo cenna, gdyż firmy z polecenia bardzo rzadko nas zawodzą.

Pamiętaj o opakowaniu
Nasze osobiste rzeczy mogą zostać zniszczone w czasie transportu więc mądrze jest nie zapominać o odpowiednim ich zabezpieczeniu. Czasem w pośpiechu wylatuje nam to z głowy, a przecież parę porządnych kartonów, trochę taśmy i folii pęcherzykowej pozwoli zabezpieczyć nasze wartościowe rzeczy.