Najnowsze wiadomości z Internetu na gcity

W dzisiejszych czasach Internet stał się ogromnym rynkiem zbytu, a wiele firm inwestuje w projektowanie własnych serwisów Internetowych. Jak odnaleźć swój serwis wśród tylu stron? Jak można stwierdzić czy wasza strona jest popularna w Internecie czy też nie. To właśnie dzięki PageRank wiemy czy nasza storna jest popularna czy też nie. Na stronie gcity.pl znajdziemy bardzo szczegółowy opis dotyczący tego jak prawidłowo odczytać PageRank, autorzy artykułu postarali się o dosyć czytelną tabelkę dzięki której łatwo będziecie mogli przewidzieć swój PageRank.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy użytkownik korzystający z popularnego narzędzia Google Toollbar w szczególności PageRank, potrafi odróżnić strony z PageRank 0 od tych bez PageRanku. Problem ten jest istotny szczególnie dla osób profesjonalnie zajmujących się SEO. Dzięki temu że pasek PageRank jest zwykłym plikiem graficznym możecie go modyfikować w dowolny sposób.

Wielu z nas ma w posiadaniu przenośne urządzenia i tak samo wielu nie pamięta o zabezpieczaniu informacji na tych urządzeniach. A wystarczy tylko zainstalować oprogramowanie antywirusowe. Mimo iż eksperci twierdzą iż na ataki bardziej narażone są komputery osobiste niż urządzenia przenośne to i tak warto zabezpieczyć swoje urządzenie. Firma SMobile stworzyła aplikacje antywirusową VirusGuard która dedykowana jest do mobilnego systemu Android opracowanego przez Google. Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji VirusGuard można znaleźć na gcity.pl.

Knol – odpowiedź Googla na Wikipedię rozwija się o trzy nowe języki. Knol w Internecie dostępny jest od lipca 2008. Twórcy Knola w dużej mierze opierali się na Wikipedii która jest pierwowzorem tego projektu. Jednak większy nacisk położyli na autorów tekstów. Otóż każdy artykuł będzie posiadał swoich opiekunów i to oni będą decydowali o proponowanych zmianach.

Któż z was nie korzysta z darmowych narzędzi dostępnych w Internecie. Szczególnie Google dostarcza nam wiele ciekawych gadżetów. Dzięki nim nasza praca w Internecie niejednokrotnie staje się szybsza. Jednak nie wielu z nas wie iż to właśnie gadżety dostarczane przez Google mogą staćsię łatwą furtką do naszych poufnych danych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o niebezpiecznych gadżetach dostarczanych przez Google.

Chyba każda osoba korzystająca z komputera i Internetu posiada własny adres poczty internetowej czyli email. W internecie można znaleźć bardzo dużo serwisów umożliwiających założenie wam swojego unikalnego adresu email. Serwisy te kuszą was dużą pojemnością skrzynki internetowej, oraz możliwością wysyłania dużych załączników. Jednak nie wiele z nich oferuje możliwość zmiany kolorów na swoim koncie. Dla osób lubiących inność nie jest to zbyt dobra wiadomość. Jednak Google wychodzi naprzeciw i oferuje wam możliwość dopasowania swojej skrzynki pocztowej według uznania. Do dyspozycji macie ok 30 motywów, na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego. Polecamy projektowanie aplikacji mobilnych

Reklama w Internecie jest bardzo ważnym elementem marketingu. Chcąc być zauważonym na rynku należy się reklamować. A Internet jest jednym z najszybszych sposobów na reklamę, firm specjalizujących się w reklamie również nie brakuje. Sposobów na reklamę w Internecie jest wiele jednak jedną z najciekawszych i najszybszych form jest reklama kontekstowa. Również gigant z Mountain View przywiązuje dużą uwagę do tego typu reklamy, może świadczyć o tym fakt iż internetowy gigant zakupił sieć reklamy kontekstowej z Rosji mianowicie ZAO Begun.

Wiele osób korzystających z wyszukiwarki Google, zauważyło iż niejednokrotnie wyniki które nam się ukazują, nie koniecznie były związane z naszym zapytaniem. I tu z pomocą przychodzą zapytania specjalne. Dzięki tym zapytaniom będziemy mogli bardziej sprecyzować wasze oczekiwania dotyczące wyników.

Google zapowiada małe zmiany dotyczące Adsense. Teraz obszarem dzięki któremu zostaniemy przeniesieni na stronę reklamodawcy będzie tytuł oraz adres w pasku. Ta mała różnica może doprowadzić do zahamowania przypadkowego zdobywania linków.

Jak powszechnie wiadomo Google dostarcza nam bardzo wiele ciekawych i darmowych rozwiązań. Jednym z takich darmowych rozwiązań jest Google Analytics. Narzędzie to pozwala na bardzo szczegółową analizę statystyk stron WWW. Dodatkowo Google ciągle wdraża nowe udogodnienia dzięki którym analiza staje się bardziej dokładniejsza i przyjemniejsza.

Niedawno zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Google programu wspierania wolnego oprogramowania czyli Google Summer of Code. Impreza rozrasta się z każdym rokiem, przyciągając coraz większą liczbę uczestników. Warto zwrócić uwagę iż osoby uczestniczące w programie Google Summer of Code dostają wynagrodzenie. Nie jest to kwota mała, bo około 4mln USD, jednak Google doskonale zdaje sobie sprawę, iż jest to inwestycja która może się zwrócić w postaci nowych rozwiązań. W każdej następnej edycji Google usprawnia organizację. I tak w tej edycji wprowadzono kilka ciekawych zmian.

Google potrafi dbać o wszystkich, również o klientów biznesowych. Dlatego udostępniło nową usługę On-Demand Indexing która jest dodatkiem do Google Site Search. Usługa ta pozwala na indeksowanie strony „na życzenie” to znaczy daje klientom biznesowym możliwość dopasowania swojej wyszukiwarki na potrzeby własnego serwisu. Jak przy okazji wszystkich nowości również ta podzieliła specjalistów na zwolenników i przeciwników.

Google coraz chętniej rozwija swój projekt jakim jest przeglądarka Chrome. Przeglądarka ta w czasie premiery była bardzo popularna, użytkownicy Internetu chętnie po nią sięgali. Chrome cechuje intuicyjność i łatwość obsługi, co niewątpliwie jest wielkim atutem. Jednak po jakimś czasie statystyki pobrań Chrome spadły. Było to spowodowane błędami w wersji beta i przyzwyczajeniem użytkowników do konkurencyjnych przeglądarek. Twórcą z Google nie zostało nic innego jak tylko załatać dziury w Chrome i usprawnić działanie przeglądarki. Zobacz też strona mobilna

Projekt Google Suggest został wprowadzony na stronie głównej polskiej wersji popularnej wyszukiwarki. Wbrew pozorom jest to narzędzie bardzo usprawniające wyszukiwanie informacji. Korzystanie z Google Suggest może w znaczny sposób przyczynić się do zmniejszenia ilość literówek i błędów w pisowni, pozwala zaoszczędzić czas oraz formułować o wiele lepsze zapytania.

Google idzie z duchem czau i dba o środowisko naturalne. Najnowszy projekt Google przewiduje umieszczenie serwerów na wodzie, cała konstrukcja ma być mobilna i zasilana wyłącznie naturalnymi źródłami. Prowadzone starania nad patentem futurystycznej bazy danych idą w dobrym kierunku. Nawodne centrum danych Google nie jest łatwym projektem do zrealizowania jednak takie centrum może okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku klęsk żywiołowych.

Google potrafi dbać o swoje interesy i postanowiło wprowadzić fundusz inwestycyjny. Takie posunięcie pozwoli nie tylko na zrealizowanie swoich własnych projektów, ale również na zarabianiu na tych serwisach w które nie musi zbytnio inwestować.

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Heather Hopkins użytkownicy korzystający z wyszukiwarki Google wydają dużo więcej niż ci korzystający z Yahoo Search. Różnica ta to kwota ok 500 $ na korzyść Google. Specjaliści podejrzewają iż Google zarabia najwięcej ponieważ liczba młodych osób korzystających z Yahoo jest większa.

Praca na wysokich stanowiskach wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zasada ta obowiązuje również w Google. We Włoszech trwa proces przeciwko Google. Przed sądem staną wysoko postawione osoby odpowiedzialne za zawartość serwisu Google. Cała sprawa związana jest z umieszczonym w serwisie Google filmem, na którym chłopak chory na zespół Downa wyśmiewany jest przez swoich rówieśników.

Google rozwija się bardzo szybko tworząc coraz ciekawsze rozwiązania. Z narzędzi dostarczanych przez giganta z Mountain View korzystają już osoby zajmujące się SEO, projektanci stron internetowych, klienci biznesowi jak i zwykli użytkownicy Internetu. Tworzone oprogramowanie cechuje szerokie zastosowanie. Tworząc najnowsze oprogramowanie programiści postanowili wziąć pod lupę dostawców Internetowych, i stworzyli oprogramowanie umożliwiające wykrywanie co aktualnie dzieje się w naszej sieci.
Więcej na