Nie cały czas wydajemy sobie sprawę jak wiele oferuje rozwiązanie advanced metering infrastructure

Jeszcze całkiem niedawno, gdy zakłady komunalne chciały odczytać informacje z wodomierzy oraz ciepłomierzy, były zmuszone oddelegować własnych pracowników, aby ci chodzili od domu do domu oraz zbierali niezbędne informacje. Nie zawsze właściciele zostawali w środku, a co się z tym łączy, czasem uzyskanie takich danych było trudne oraz zabierało dużo czasu. Sprawdź firmy te wykorzystują z rozwiązań jakie daje advanced metering infrastructure, a więc odczyty wykonywane są zdalnie, z nawet dosyć dużej odległości, równocześnie ze wszystkich mieszkań. Poza tym na bieżąco można kontrolować zużycie wody i ogrzewania, a to zezwala na zrobienie prognoz na temat ich wykorzystania w dalszym czasie.

Szybsze reagowanie na zgłoszenia kontrahentów

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Korzystanie z tego systemu posiada sporo zalet, ponieważ pozwala na pomniejszenie wydatków obsługi urządzeń pomiarowych, bo potrzeba do tego zwyczajnie dużo mniej osób. Z drugiej strony, dzięki szansie śledzenia na bieżąco pomiarów z liczników można zapobiegać przeróżnym usterkom, które mogą się pojawić, a nawet jeśli już się pojawią, to znacznie prędzej możemy to dostrzec oraz naprawić.

Na dodatek jeżeli klienci będą dzwonili z jakimiś uwagami oraz informacjami o nieprawidłowościach, to szybciej można odpowiadać na ich roszczenia, ponieważ prościej będzie nam odnaleźć dane informacje pomiarowe, o których będzie mowa. Trzeba korzystać z takich rozwiązań, bo są one nie tylko wygodne, ale też tanie oraz znacznie ułatwiają nam działanie. Dowiedz się więcej: odczyty wodomierzy.

Postęp w informatyce pomaga też w innych dziedzinach

pomiary

Autor: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki postępowi w informatyce, który ujawnia się świetnym przesyłaniem danych oraz szansą pracy zdalnej, za pomocą wysyłanych sygnałów, dużo dziedzin naszego życia jest dokładniej pilnowanych, a co się z tym łączy, łatwiej w nich funkcjonować. Jak widać możliwości jakie posiada IT możemy wykorzystać wszędzie, oszczędzając czas oraz pieniądze, lecz też usprawniając ludziom ich pracę oraz nie przymuszając kolejnych do tego, by w oznaczonym dniu, o wyznaczonej godzinie przebywali we własnych domach, tylko przez to, że ktoś chce spisać pomiary z ich liczników. Dziś wszystko ma szansę się dziać bez niepokojenia właścicieli konkretnych mieszkań.