Pragniesz pozyskać nowych klientów? Zapłać za reklamę!

W obecnych realiach, gdy praktycznie w każdej dziedzinie króluje potężna konkurencja, znacznie trudniej jest się wykazać. Jeśli otwieramy teraz firmę, musimy zatroszczyć się się o zdobycie pierwszych odbiorców, żeby w ogóle miała szansę się ona rozkręcać. Oczywiście’ na początku trzeba położyć znaczący nacisk na najlepszą jakość świadczeń, lecz to nie zawsze wystarczy. Kolejnym, bardzo ważnym elementem są reklamy. Może ciekawią cię billboardy Tarnobrzeg, Wrocław czy Gdynia są pełne tego rodzaju ofert. A może coś mocniej skromnego?

reklama-zewnętrzna

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcesz dotrzeć do dużego kręgu konsumentów, najwłaściwsze okażą się reklamy outdoorowe. W zależności od posiadanych funduszy, masz różne możliwości. Najmniej kosztowną alternatywą będą na pewno ulotki, będziesz potrzebować dobrego projektu, który będzie rzucał się w oczy, oraz osoby, która zajmie się dystrybucją. Najwłaściwszym punktem na działania tego rodzaju będą starówki miast albo sąsiedztwo twojej placówki. Pamiętaj jedynie, żeby posiadać specjalne pozwolenie na działalność tego typu, gdyż nie w każdym punkcie można roznosić broszury. Z tego powodu dobrze jest zatrudnić konkretną firmę, która zajmie się tym za ciebie – zobacz.

Nieco droższym, aczkolwiek z pewnością skuteczniejszym medium będą billboardy Gdańsk, Kraków czy inne, turystyczne miasto, są bardzo dobrym miejscem na tego typu przedsięwzięcia. Ustawiając reklamę na rynku, możesz liczyć na wielkie zainteresowanie ze strony potencjalnych konsumentów. Ostatnimi czasu modne są także reklamy umieszczane na rusztowaniach remontowanych kamienic. Oczywiście tego typu działania, mimo iż gwarantują dużo klientów, są niezwykle drogie. Jednak jest także tańsza opcja. Warto przy którejś głównej drodze lub autostradzie ustawić billboardy Tarnobrzeg lub Opole to miasta, przez które wielu turystów przemierza podróżując po Polsce, dlatego dużo osób może zobaczyć twoją reklamę – Tarnobrzeg. Opcja ta jest znacznie tańsza, bowiem teoretycznie drogi podmiejskie liczone są wedle stawek wiejskich. A przecież przez jedną drogę przejeżdża dziennie więcej osób, niż spaceruje turystów po rynku w Poznaniu.

Jeśli posiadasz niewielką działalność, warto zainwestować w ulotki. Jeżeli jednak masz przeznaczone większe fundusze, najtrafniejszym konceptem będą billboardy Gdańsk czy Wrocław a może droga szybkiego ruchu? Wszystko w zależności od środków, które możesz na ten cel wydać, oraz grupy docelowej, którą pragniesz zdobyć dla swej firmy.