Przyjemne gotowanie z dobrym sprzętem

Atrakcyjne swego czasu także w Polsce stało się spędzanie czasu z przyjaciółmi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj. To dobra alternatywa dla wspólnych wypadów do knajpki, a dodatkowo umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Żeby jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemnością należy posiadać w domu dobry zestaw przyborów. Najważniejszy jest nóż. Na przykład solidne noże do steków wcale nie muszą być drogie! A każdy kucharz wie, że dobry nóż do krojenia steków jest niezastąpiony.

Atrakcyjne swego czasu w naszym kraju zrobiło się spędzanie wieczorów ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To bardzo miły zwyczaj. To doskonała alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a przy okazji umożliwia pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. Żeby jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemne dobrze jest mieć w domu odpowiedni zestaw przyborów. Najistotniejszy jest nóż. Na przykład solidne noże do steków wcale nie muszą być drogie! A każdy kucharz wie, że dobry nóż do krojenia steków jest niezastąpiony.

Bardzo dobre są noże japońskie. Niezwykle odporne na uszkodzenia, z kilku warstw metalu, niesamowicie ostre i nie tępią się szybko.

Nóż japoński Deba

Autor: www.SmakProstoty.pl
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Musimy jedynie dobrze o nie zadbać, a posłużą nam wiele lat. Jeżeli chcemy kupić sprzęt najwyższej jakości możemy zastanowić się nad czymś z wysokiej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeżeli zechcemy kupić nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla koneserów. Do codziennych działań kuchennych wystarczy nóż ceramiczny. Naprawdę dobrej jakości znajdziemy już za sto, dwieście złotych.

Jeśli lubimy przyrządzać wołowinę dobrze jest zaopatrzyć się w noże do steków. Wszyscy goście z pewnością to docenią, bo odpowiedni nóż niezwykle ułatwia poradzenie sobie z soczystym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na precyzyjne oddzielanie kawałków mięsa.

naturalnie o noże powinniśmy zadbać. Dokładnie je myć, uważać, żeby nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż będzie służył nam dłużej. jeżeli kroimy coś nieostrym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze niszczenie się ostrza. Uważajmy na to, szczególnie gdy zapłaciliśmy za kuchenne sprzęty dużo pieniędzy.

Dobrze jest przemyśleć też zakup całego kompletu noży zamiast zbierać zestaw po kawałku. Komplet noży naturalnie będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż kupowanie każdego z osobna, zatem poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Dla przykładu komplet noży Gerlach 961 – w komplecie jest ich pięć, każdy przeznaczony do innego rodzaju produktów. Jest nóż do warzyw, nóż szefa kuchni, specjalny do pomidorów, do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, przeznaczony do mięsa. Takich noży jest naprawdę wiele i każdy znajdzie idealny dla siebie.

Gdy uwielbiamy gotować warto, żebyśmy kupili dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Źródło: noze-kuchenne.pl