Rozlicz się ze Skarbówką

Nadchodzi taki moment w życiu wszystkich pracujących ludzi, że muszą oni dokonać rozliczenia się ze Skarbówką. Wielu ludziom wydaje się, że to skomplikowana sprawa. Ale wcale tak nie jest. Trzeba tylko wiedzieć, jaki formularz wypełnić i dowiedzieć się ile dokładnie zarobiliśmy w danym roku. Do każdego PIT-u dodawana jest instrukcja, która pozwala łatwo się rozliczyć.

podatek dochodowy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Część osób, która miała dochody z pozarolniczej działalności powinno wypełnić Pit 36 – . Inni ludzie będą musieli wypełnić pit z inną cyfrą. Jednak, jeśli sami nie do końca wiemy, który Pit wybrać najlepiej iść do Skarbówki lub udać się do księgowych. Ludzie działający w biurach rachunkowych czy też w biurach zajmujących się księgowością zajmują się również rozliczaniem deklaracji podatkowych. Tak, więc jeśli nie mamy głowy do wypełnienia deklaracji podatkowej to dobrze jest zapłacić za to księgowemu. Jest też opcja związana z wypełnieniem e-deklaracji przez platformę podatkową.

Wysokość dochodu wpływa na naszą deklarację podatkową

Skarbówka upewnia się czy wszyscy, którzy powinni rozliczyli się z tego, co zarobili w roku który poprzedza złożenie deklaracji (poradnik podatnika online). Każdy dobrze, wie, że trzeba składać deklarację podatkową. Jednak nie

rachunkowość

Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu

każdy wie, czy ma wypełnić Pit 36, czy może jeden z pozostałych formularzy. Jeżeli nie jesteśmy pewni tego, który kwestionariusz będzie odpowiedni to musimy uzyskać na ten temat informacje. Możemy poszukać w Internecie, który Pit, powinniśmy wypełnić lub po prostu musimy iść do księgowego.

Jednak, jeżeli brak nam pieniędzy na poradę u księgowego, to można pójść do Urzędu Skarbowego i tam wszystkiego się dowiedzieć. Jeżeli wystarczająco wcześnie pójdziemy do Urzędu, to na sto procent otrzymamy pomoc przy wypełnieniu PIT-u. Ale nie liczmy na to, że ktoś będzie z nami siedział i krok po kroku wszystko wypełniał, gdy obudzimy się w ostatniej chwili. Wtedy urzędnicy nie znajdą czasu na siedzenie i tłumaczenie wszystkiego od A do Z. Poza tym, że możemy złożyć deklarację czy to Pit 36 czy wszystkie inne na platformie online. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli brak nam czasu na chodzenie po Urzędach i stanie w kolejkach. Elektroniczne wysyłanie deklaracji jest coraz bardziej popularne i naprawdę jest bardzo dobrym rozwiązaniem.