solidne surowce do ocieplania poddasza

Ocieplając poddasze użytkowe należałoby użytkować surowce pewne i sprawdzone, przynoszące specjalne zabezpieczenie przed pożarem, polepszające komfort akustyczny pomieszczeń, dostarczające należyty mikroklimat pomieszczeń, również trudno nawilżane i bezpieczne dla zdrowia.

Wielkie znaczenie ma również zgodny i skrupulatny montaż ocieplenia. Powinno się solidnie zabezpieczyć wszelkie przegrody budynku nie tylko po to, aby zrealizować minimalny standard termiczny przegród, ale przede wszystkim po to, żeby oszczędzić na kosztach grzania. W domach jednorodzinnych straty ciepła przez połacie dachowe osiągają nawet 25% wszelkich ubytków ciepła. Tak znaczne straty są zasadniczym powodem, dla którego trzeba zadbać o energooszczędne ocieplenie dachu – ocieplenie poddasza. Powinno się o tym pamiętać na etapie budowy, ocieplania i remontu domu.
Najlepszym miejscem na ocieplenie poddasza są powierzchnie pomiędzy krokwiami w połaci dachowej. Do ocieplania połaci dachowych najchętniej wykorzystuje się wełnę mineralną. Jest ona właściwym izolatorem cieplnym, a prócz tego posiada odpowiednio znaczącą sprężystość, żeby dokładnie wypełniać przestrzenie pomiędzy drewnianymi elementami budowy dachu. Do poddaszy najodpowiedniej nadaje się wełna o sporej sprężystości, średnio twarda. Ponieważ jest niezapalna, w razie pożaru zabezpiecza drewnianą konstrukcję dachu przed płomieniem.
puszki z farbami

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Prócz wełny na ocieplenie poddasza jest możliwość również wykorzystać tafle ze sprężystego styropianu. Dzięki fabrycznie wykonanym nacięciom sprężynują i doskonale zapełniają powierzchnie pomiędzy krokwiami.

Ażeby uzyskać energooszczędne poddasze, wykorzystuje się drugą powłokę ocieplenia o grubości równej różnicy między wspólną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością początkowej warstwy izolacji.