Udane gotowanie z dobrym nożem

Atrakcyjne jakiś czas temu także w Polsce stało się spędzanie wieczorów ze znajomymi na wspólnym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj. To dobra alternatywa dla wspólnych wyjść do knajpki, a przy okazji umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo gotowanie było przyjemnością powinniśmy mieć w kuchni dobry zestaw przyborów. Najistotniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.

Popularne swego czasu w naszym kraju stało się spędzanie weekendów ze znajomymi na wspólnym gotowaniu. To fajny zwyczaj. To świetna alternatywa dla wspólnych wyjść do restauracji, a dodatkowo umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Aby jednak samo gotowanie było przyjemne powinniśmy mieć w domu dobry sprzęt. Najistotniejszy jest dobry nóż do kuchni. Dzięki temu ułatwimy sobie przyrządzanie naszych potraw.

Świetne są noże japońskie. Bardzo trwałe, z kilku warstw stali, bardzo ostre i nie tępią się szybko. Należy tylko dobrze o nie zadbać, a będziemy ich używać długie lata. Jeżeli chcemy mieć sprzęt najwyższej jakości warto zastanowić się nad czymś z wysokiej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeśli zechcemy zakupić nóż kuchenny tytanowy to cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już zdecydowanie coś dla znawców. Do typowych działań kuchennych wystarczy nóż ceramiczny. Naprawdę wysokiej klasy możemy zakupić już za około dwieście złotych.

Jeśli lubimy przyrządzać wołowinę warto zaopatrzyć się w noże do steków. Nasi goście z pewnością to docenią, bo ostry nóż bardzo ułatwia poradzenie sobie z dużym kawałkiem mięsa, nie wymaga używania siły i pozwala na dokładne oddzielanie kawałków mięsa.

naturalnie o noże powinniśmy zadbać. Dokładnie je myć, zwracać uwagę, żeby nie spadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż posłuży nam dłużej. Jeśli kroimy coś tępym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze niszczenie się ostrza. Zwracajmy na to uwagę, szczególnie jeżeli zapłaciliśmy za kuchenne sprzęty sporo pieniędzy.

Idealny nóż kuchenny

Źródło: http://www.samcooks.com

Warto przemyśleć także zakup większego kompletu noży zamiast zbierać zestaw po kawałku. zestaw noży oczywiście będzie tańszy niż gdybyśmy mieli kupić każdy osobno, więc poszukajmy czegoś odpowiedniego dla nas. Przykładowo komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy odpowiedni do innego rodzaju produktów. Jest to świetna opcja dla początkującego kucharza. Jest nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, odpowiedni nóż do pomidorów, nóż do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.

Gdy uwielbiamy gotować warto, żebyśmy kupili dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Źródło: noze-kuchenne.pl