Wizytówki – co powinno się wiedzieć na ich temat? Zadbaj o wizerunek firmy

Historia wizytówek cofa się aż do III wieku. Ich ojczyzną są najprawdopodobniej Chiny. W Europie pierwsze wizytówki zaczęły być używane we Francji w XVII wieku. Powszechnie zaczęły być stosowane dwa stulecia później. Aktualnie większość z nas nie potrafi sobie wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkich rozmiarów kartonika.

Wizytówki mogą być bardzo różnorodne. Był okres, kiedy wyjątkowo modne były wizytówki bogato zdobione. Aktualnie tego typu wizytówki nie są już raczej używane – poznaj firmę Netprint. Na chwilę obecną zamawiane są przede wszystkim wizytówki o naprawdę prostym wyglądzie. W dobie Internetu spora grupa osób stawia na tworzenie swoich wizytówek. Pozwala na to kreator wizytówek online.

Mający coraz większą popularność kreator wizytówek online to możliwość stworzenia własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób. Znaczna część tych aplikacji jest bezpłatnych. Projektowanie wizytówek staje się banalnie proste, z zaprojektowaniem własnego biletu wizytowego poradzą sobie nawet osoby, które rzadko korzystają z tego typu aplikacji. Projektowanie wizytówek pozwala na wykonanie prostych, ale również bardzo ozdobnych wizytówek dla firm oraz osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko wykonać projekt, a następnie wydrukować wizytówkę, należy również wiedzieć, jak się nią posługiwać. Niemało osób nie zdaje sobie sprawy, że rytuał wymiany wizytówek obejmują zasady savoir-vivre. Zgodnie z nimi otrzymując od kogoś wizytówkę, musimy tej osobie wręczyć swoją – sprawdź rekomendowaną ofertę . Z treścią wręczonej nam wizytówki zapoznajemy się przy osobie, która nam ją podarowała. Wizytówek służbowych raczej nie powinno się wręczać na spotkaniach prywatnych.

Wizytówki prywatne mogą mieć przeróżne kształty, te stosowane służbowo powinny być proste, mogą być ozdobione jedynie firmowym logo. Wizytówkami możemy wymieniać się albo na początku spotkania, albo wtedy, kiedy dobiega ono końca. Uzależnione jest to od charakteru jakie ma spotkanie. Jeżeli spotkanie jest prywatne, to wizytówkę dajemy , kiedy dobiega ono ku końcowi. Wizytówki mogą być trzymane w specjalnym wizytowniku lub w przegródce portfela. Na chwilę obecną zwyczaj wymienia wizytówek to zwyczaj stosowany praktycznie na co dzień. Warto więc poznać najbardziej podstawowe zasady ich wymiany. Sprawi to, że nie popełni się żadnej wpadki.