Za jakiś czas niejeden Polak będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe – szczęśliwie w dzisiejszych czasach jest już to całkiem łatwe

Jeszcze jakiś czas temu oddanie formularza PIT asocjowało się rodakom z najgorszym snem. Zbyt długie ogonki do okienka i obowiązek wypełniania dokumentu odręcznie sprawiały, że niektórzy mdleli zaledwie na samo słowo PIT.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie szczęśliwie wydaje się być już dużo łatwiej. Uproszczono te PIT-y, które wypełniają ludzie, którzy nie posiadają firmy. Wypełnienie takiego formularza zajmuje obecnie maksymalnie kwadrans.

Na dodatek w internecie jest cała masa aplikacji, które uproszczają sprawę. Wystarczy wyszukać portal podatnika i ściągnąć na swój komputer odpowiednią aplikację. Pomoże nam ona na spokojnie wypełnić PIT – dowiedz sie więcej. Zaznaczy wszystkie potrzebne pola i sama zsumuje właściwe rubryki.

Złożenie PIT2016 do tej pory nie było tak proste. Dodatkowym plusem jest fakt, że wszelkie formularze możemy wysłać przez internet i nawet nie będziemy musieli się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest wymagany, toteż możemy spać bez stresu i w ogóle nie przejmować się kolejkami do okienka. Mamy możliwość formularz uzupełnić i wysłać siedząc wygodnie na kanapie i popijając gorącą kawę. Należy tylko zawczasu zorientować się jaki rodzaj PIT-u musimy złożyć.

Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli wypełnimy niewłaściwy dokument, to na pewno Urząd Skarbowy będzie do nas dzwonić i poprosi o ponowne uzupełnienie prawidłowego dokumentu – więcej o PIT.