zajęcie dla studentów, rekrutacja pracowników

Czas wakacyjny służy studentom do podjęcia pracy. Właśnie wtenczas pokazuje się najwięcej propozycji pracy dla młodych ludzi, którzy studiują. Studenci marzą o pracy w sporej korporacji, własnej jednostce, bądź urzędzie, ale w czasie studiów łapią się jakiegokolwiek zajęcia.

wyobrażenie - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Praca dla studentów, randstad.pl szczególnie dla kształcących się w układzie dziennym to przede wszystkim stanie za bufetem, sprzątanie, czy korepetycje. Studenci swoją przygodę z pierwszą pracą zwykle zaczynają od roznoszenia ulotek. Propozycji takiego rodzaju w serwisach ogłoszeniowych jest najwięcej, jest to jednakże najmniej opłacalne zajęcie. W różny sposób polscy żacy potrafią zapracować na swoje koszty utrzymania w dużych miastach.

Studenci nie podlegają ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu, przez co tworzą łakomy kąsek także dla rozmaitych chlebodawców. Student to człowiek, który żadnej pracy się nie boi. Nie zawaha się zostać testerem gier, bądź ciągłym bywalcem imprez, by zapracować kilka stówek.
Rekrutacja pracowników to proces czasochłonny, który następuje etapowo. Wybór należytego kandydata na dane stanowisko pracy często bywa autentycznym wyzwaniem, szczególnie w przypadku, gdy ilość nadesłanych aplikacji jest nadzwyczaj wysoka, co nierzadko się zdarza. Popyt na pracę stale rośnie, przeto rywalizacja jest duża i niełatwo jest się przebić. Prócz rekrutacji prasowej i internetowej jest możliwość korzystać z osobistych źródeł informacji o pretendentach, przeszukiwać branżowe portale nawiązując kontakty z kandydatami, również kontaktować się z pracownikami już zaangażowanymi. W bazie dostępnych jest kilkadziesiąt tysięcy pretendentów, których zweryfikowano pod względem dziedzin, wiedzy i praktyki. Każda rekrutacja tworzy się z paru składników.
typ

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Zdefiniowanie wymogów rekrutacyjnych, zdefiniowanie profilu znakomitego pretendenta, wykonanie kampanii rekrutacyjnej za pośrednictwem prasy i największych portali internetowych i ogłoszeniowych.

Znacząca jest również weryfikacja nadesłanych CV pod kątem wymagań, sprawdzenie referencji, również przeprowadzenie wywiadów kwalifikacyjnych. Pertraktacje takie wiodą najwyższej klasy profesjonaliści psychologii, praktycy HR, eksperci sektorów.