Zaśnij spokojnie, czyli w jaki sposób wybrać wspaniały hotel podczas wakacji

Wyczekiwane dni wolne powinny kojarzyć się z niezakłóconym relaksem. Z tego powodu szczególną uwagę powinniśmy położyć na wybór dobrego hotelu, hostelu ewentualnie pensjonatu. Od tego, jaki nocleg wybierzemy, w dużej mierze będzie zależał nasze wakacje. Na co musimy szczególnie uważać?

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro postawiliśmy na podróż w określone miejsce, to zastanówmy się, w jakim miejscu można się zakwaterować. Podstawowym krokiem powinno być wyszukanie wiadomości w sieci, na stronach www. Dzięki temu możemy porównać koszty,a także zobaczyć oferowany standard. Hotele, pensjonaty, hostele i gospodarstwa agroturystyczne posiadają na swoich stronach internetowych galerie zdjęć, pozwalające na dokładne sprawdzenie warunków. Jeśli któryś z nich szczególnie przypadnie nam do gustu, zadzwońmy w celu poznania jakości obsługi. () Zwróćmy uwagę na to, aby zadzwonić na telefon. Da nam to gwarancję, iż wybrany obiekt naprawdę istnieje. Często może się zdarzyć, że wybrany nocleg istnieje tylko i wyłącznie na stronie internetowej. Przeczytajmy opinie innych gości. W internecie ludzie polegają na zasadzie pozornej anonimowości, są dlatego bardziej bezpośredni. Jeżeli o hotelu krążą nieprzychylne komentarze, omijajmy go z daleka! Korzystną opcją jest skorzystanie z oferty pensjonatu, w jakim przebywali już nasi znajomi. Takie noclegi to gwarancja zadowolenia, pod warunkiem oczywiście, iż oni także dobrze ocenili obiekt.

hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie cechy powinny spełniać dobre noclegi? Niezmiernie liczy się czystość. Nikt z nas nie chce spać w nieczystym łóżku i nikt nie ma zamiaru kąpać się pod prysznicem, w którym króluje grzyb! Noclegi muszą być czyste! Ważna pozostaje też dobra lokalizacja. Hotel, zlokalizowany w pobliżu torów kolejowych to kiepskie rozwiązanie. Nie da się w nim spokojnie zrelaksować się. Sprawdźmy również kartę restauracji hotelowej lub najbliższego lokalu. () To bardzo ważne, jeżeli jesteśmy wegetarianami albo posiadamy nietolerancje pokarmowe. Kolejnym punktem na liście jest sprawdzenie, czy w miejscu zakwaterowania są inne atrakcje. Dobre noclegi zostały wyposażone co najmniej w saunę, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów, miejsce do grillowania, a niektóre z nich nawet w basen albo SPA. Cena to istotny aspekt, ale nie decydujący. Nie warto nadmiernie oszczędzać, bo nasz urlop może pozostać jedynie przykrym wspomnieniem!