Portal pracy – poznaj ciekawe oferty
szukasz pracy stałej, tymczasowej?

Po co potrzebny nam list motywacyjny?

Po co potrzebny nam list motywacyjny? Image

Po co potrzebny nam list motywacyjny?

W dzisiejszych czasach poszukiwanie pracy to proces, który wymaga od nas niemałego wysiłku. Nie chodzi tu tylko o to, by szukać w odpowiednich miejscach i poprawnie do tego podchodzić, ale bardzo ważna jest także umiejętność przekonania pracodawcy, że jesteśmy idealnym kandydatem na wolne stanowisko. W czasach, kiedy reklama rządzi światem, my także powinniśmy umieć odpowiednio siebie zareklamować. Taka umiejętność może pomóc nam zdobyć wymarzoną posadę i cieszyć się z niej. Istnieje wiele sposobów, byśmy mogli zaprezentować się we właściwy sposób. Przede wszystkim powinniśmy przygotować dokumenty, które przedstawią pracodawcy nasz profil.

Jednym z nich jest list motywacyjny, który ma za zadanie przedstawić pracodawcy nasza sylwetkę oraz umiejętności i mocne strony. Jeśli wiemy jak napisać list motywacyjny, nasze szanse na zdobycie wymarzonej posady są bardzo duże.
rozmowa kwalifikacyjna
Autor: iStock
Źródło: iStock

Pisanie listu motywacyjnego to poważne zadanieNie każdy potrafi w odpowiedni sposób ująć treść, jaka powinna znaleźć się a liście motywacyjnym. Koniecznie powinniśmy pamiętać, by napisać tam o naszych doświadczeniach zawodowych, zdobytych umiejętnościach, planach na przyszłość, a także uzasadnić krótko, dlaczego chcemy pracować akurat w tej firmie na tym stanowisku. Ponadto warto wspomnieć tam także, dlaczego to właśnie my stanowimy idealnego kandydata oraz co wyróżnia nas spośród innych osób. By wiedzieć, jak napisać list motywacyjny warto poszukać w Internecie przykładów i wzorów, które nas zainspirują. Koniecznie jednak należy pamiętać, że nie wolno ich kopiować! Każdy list musi być oryginalny i niepowtarzalny

O czym należy pamiętać?
Jeśli już wiemy, jak napisać list motywacyjny i co powinien on zawierać, należy pamiętać o kilku kwestiach formalnych. Przede wszystkim warto sprawdzić tekst pod kątem błędów i literówek. Inną ważną kwestią jest objętość treści. List motywacyjny powinien zająć nam jedną stronę, więc nie warto się zbytnio rozpisywać. Koniecznie należy także zawrzeć w nim adresata, nasze dane osobowe oraz podpis.
Autor | admin Komentarze | Możliwość komentowania Po co potrzebny nam list motywacyjny? została wyłączona Data | Kwiecień 25, 2016

Kategorie i tagi