Portal pracy – poznaj ciekawe oferty
szukasz pracy stałej, tymczasowej?

Praktykuj i zdobywaj pomocne doświadczenie

Praktykuj i zdobywaj pomocne doświadczenie Image

Praktykuj i zdobywaj pomocne doświadczenie

Wielu studentów i osób uczących się poszukuje sposobu na zdobycie doświadczenia, które będzie bardzo pomocne w znalezieniu pracy po zakończeniu nauki. Start w dorosłość po szkole lub studiach może okazać się o wiele łatwiejszy, gdy oprócz zdobytego tytułu, będziemy mogli wpisać w CV dodatkowe pozycje, które zaświadczą o naszych umiejętnościach i wiedzy.

Coraz więcej dużych firm stwarza takim osobom możliwość rozwoju i nauki zawodu poprzez bezpłatne praktyki. Słowo bezpłatne może niektórych zniechęcić, ale warto pamiętać, że nikt od razu nie zarabia milionów, nie posiadając doświadczenia i odpowiednich umiejętności. Mnóstwo osób korzysta z takiej formy spędzania czasu
staż w firmie
Autor: euranet_plus
Źródło: http://www.flickr.com

wolnego poza nauką i przynosi im ona wiele korzyści.

Czy praktyki bez wynagrodzenia są opłacalne?Mogłoby się wydawać, że praca, za którą nie dostajemy zapłaty to bardzo nieopłacalna rzecz. Tak naprawdę praktyki to nie jest wykonywanie obowiązków, jakie powierzone są prawowitym pracownikom danej firmy, a forma nauki, z której możemy dobrowolnie skorzystać. Podczas odbywania praktyk nauczymy się wielu przydatnych technik i tajników konkretnego zawodu, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej odnaleźć się w przyszłej pracy. Jest to więc bardzo opłacalne zarówno dla praktykanta, jak i zatrudniającej go firmy. Często bywa także, że po zakończeniu praktyk dostajemy propozycję stałej posady. Warto więc starać się i wykonywać wszystkie polecenia rzetelnie, a bezpłatne praktyki mogą przerodzić się w źródło naszych dochodów.

Obowiązki praktykanta w dużej firmie
To, czym będziemy się zajmować podczas praktyk zależy oczywiście od profilu firmy, w której będziemy je odbywać. W każdym przypadku wiadome jest jednak, że nie będą to obowiązki, od których zależy być albo nie być przedsiębiorstwa, ponieważ niosłyby one zbyt duże ryzyko i wykonać je mogą jedynie doświadczone osoby. Bezpłatne praktyki polegać więc będą raczej na pomocy stałym pracownikom i wykonywaniu drobnych zadań i ich poleceń.
Autor | admin Komentarze | Możliwość komentowania Praktykuj i zdobywaj pomocne doświadczenie została wyłączona Data | Kwiecień 19, 2016

Kategorie i tagi