Izolacje termiczne natryskowe pianką poliuretanową

Izolacje natryskowe robią się coraz to bardziej popularne w Polsce. Podyktowane jest to wysoką efektywnością pianki zestawiając inne materiały izolacyjne. Stawiając na izolację z pianki poliuretanowej można liczyć w przyszłości na dużą obniżkę wydatków przeznaczonych na utrzymanie budynku, hali czy innej budowli. To logiczne, dla przykładu jeżeli ogrzanie domu o przeciętnej powierzchni 160m2 na rok będzie nas kosztowało ok. 3000zł, a decydując się na docieplenie mansardy pianką poliuretanową można zaoszczędzić 1000 zł to z całkowitą pewnością warto zdecydować się na izolację natryskową pianką.

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową to energooszczędna, szczelna i w pełni bezpieczna metoda ociepleń. Natrysk pianki może stosowany być prawie w każdym budynku bez względu na pełnioną funkcję.Wspaniale sprawdza się w budowlach mieszkalnych o szkieletowej konstrukcji, konstrukcji murowanej czy też w halach fabrycznych. Budynki inwentarskie, kurniki lub obory również często są izolowane przy pomocy natryskowej pianki poliuretanowej. () W tych ostatnich wykorzystywana jest jedynie pianka o strukturze zamknięto komórkowej.

Naniesiona kilkucentymetrowa warstewka pianki PUR od wewnątrz polepsza izolacyjność budowli, przydaje mu szczelność. Te atrybuty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budynku. Wykorzystując natrysk pianki PUR bezpośrednio przyczyniamy się do gospodarności w eksploatowanej energii. Koszt takiej izolacji może być nieco wyższy niż cena, którą należy zapłacić za ocieplenie styropianem czy wełną mineralną, lecz zastosowanie pianki poliuretanowej rekompensują mniejsze rachunki za ogrzewanie bądź chłodzenie ogrzewającego się np. poddasza w lecie. Dla zaciekawionych: więcej.

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z największych pozytywów izolacji natryskowej jest jej sposób aplikacji. Przeciwnie do styropianu, pianka PUR dociera do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, wypełnia wszelkie szczeliny oraz znakomicie przylega do izolowanej powierzchni. Jej pozytywami są również właściwości akustyczne. Wspaniale wygłusza wnętrza tworząc maksymalnie szczelną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może zostać zastosowana bez względu na kształt i rodzaj konstrukcji budowli. Charakteryzuje ją wytrzymałość na grzyby. Gryzonie i insekty również niechętnie ingerują w izolację.