Jak niedrogo odświeżyć wnętrza na wiosnę?

Lada moment wiosna zapuka do naszych mieszkań. Nadszedł więc czas na wiosenne dekoracje i metamorfozę wnętrz. Żegnamy się z szarością panującą w naszych wnętrzach i wprowadzamy do nich optymistyczny powiew wiosny. Podpowiadamy w jaki sposób otworzyć swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą kompozycje z świeżych, barwnych kwiatów. Kiedy za oknem jeszcze ponuro i nijako, nie zaszkodzi ”zorganizować” wiosnę w oknie. Należy tylko powiesić przeźroczyste butelki tudzież flakony w oknie do którego zwykle wpadają promienie słoneczne.

Poza tym, gdy zapadnie zmrok aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta nieszablonowa, kolorowa dekoracja, powstała w parę chwil wprowadzi do wnętrza fantazyjny klimat – więcej oryginalnych pomysłów.

Wraz z wiosną możemy wyeksponować nowe obrazy, grafiki i ramki na zdjęcia – rewelacyjny dodatek do wnętrz. Odpowiednio dopasowane ramki dodadzą aranżacji odpowiedni nastrój, wprowadzą szczyptę koloru i modnego stylu (fabrykaform.pl/ramki_i_stojaki_na_zdjecia-k399.html). A może by tak skomponować rodzinną galerię? To niedrogi, a przy tym bardzo uroczy sposób na aranżację nudnej ściany. Aluminiowe, mimo iż prezentują się bardzo elegancko, nie wprowadzą przytulnej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, która będzie emanować domowym urokiem. Natomiast ramki kolorowe świetnie spiszą się w pokoju dziecka – tam również zaprośmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na futerkowe poduszki i ciężkie narzuty już minął. Nadeszła pora na jasne barwy i lekkie tkaniny. Tak jak kreatorzy mody ubierają modelki w romantyczne sukienki dodając do stylizacji ciężkie buty, tak w domu możemy łączyć tiule z tkaninami parcianymi. Dlatego warto eksperymentować z rodzajem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Istotne jest, w jakim celu materiał wykorzystamy. Na fotele, kanapy lub krzesła nada się trwała i trochę sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie nie ma obawy, że rozejdzie się na szwach a przy tym jest niepodatna na uszkodzenia. Kanapę ozdobią odpowiednio dopasowane poduszki. Może w kwiaty albo kolorowe motyle?

|