Karnety na każdą okazję

Okres, kiedy nadchodzą święta, jest czasem coraz większej aktywności na poczcie. Wzrost ten najłatwiej zauważyć zwłaszcza wśród ludzi pokolenia naszych babć i dziadków, którzy nie korzystają z nowoczesnych mediów.

Ślą oni bowiem kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a oprócz świąt także kartki urodzinowe. Czasami wydaje nam się to staroświeckie, konserwatywne, proste i tandetne, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Przyzwyczajenia starszych osób często nas irytują, psują nam plany swoją nudą, powolnością. A może jednak warto się zastanowić nad pozytywnymi stronami życia w zgodzie z tradycją i staroświeckości?

Jedną z nich jest dostanie z okazji swojego święta bardzo ładnej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej. Czy nie jest przyjemnie przyjście do domu po trudnym dniu pracy i zobaczenie w skrzynce pocztowej dowodu na to, że komuś na nas zależy w postaci kartki urodzinowej? Oczywiście słowa słowami, ale, szczególnie kiedy znajdujemy się daleko od kogoś ważnego, to jeden z najbardziej namacalnych dowodów, że ktoś chciał zadbał o nas i wciąż ma nas w swoim sercu. Gdy, jak wiele ludzi w dzisiejszych czasach, pracujemy za granicą i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od ukochanej lub ukochanego, czy może być coś piękniejszego?

Tort urodzinowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ktoś możne powiedzieć, że to dalej zbyt tradycyjne i staroświeckie, co więcej, przestarzałe, ale okazałby się ignorantem. Odwiedzenie poczty udowodni mu, że jest w błędzie. Nie wspominając już o księgarniach, czy utrzymanych w specjalnym stylu sklepach papierniczych. Do wyboru mamy tam nie tylko urocze kartki ślubne, czy religijne kartki bożonarodzeniowe, ale wybór jest większy, w tym kartki ręcznie robione. Nie muszą być zwykłe. Są przeróżne: z rodzaju absurdalnych, śmiesznych, czy będące reprodukcjami dzieł znanych artystów. Krótko mówiąc: do wyboru, do koloru. Także może czas zastanowić się nad osobami, o których ostatnio zapomnieliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do pogłębienia znajomości z nimi.