Kolorowani na każdą okazję

Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są popularną formą bawienia się. Całe mnóstwo opiekunów jednak zadaje pytanie czy ta forma spędzania wolnego czasu jest dla ich maluchów odpowiednia, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy uczenia się dzieci.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

Kolorowanki a edukacja
Kolorowanki dla dzieci to nie tylko doskonała zabawa i najlepszy plan na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w deszczowe dni.

Badania ukazały, że dziecko rysując rozwija swoją wyobraźnię i umiejętność samodzielnego rozumowania. Kolorowanie to idealne wsparcie w nauce pisania liter, bowiem rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci kolorując poznają kolory, uczą się nazywać różnorakie przedmioty, części ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowaniaObecnie najcenniejszym źródłem w szukaniu kolorowanek dla dzieci stał się Internet. W sieci można znaleźć mnóstwo stron oferujących darmowe kolorowanki do wydruku z ulubionymi postaciami dzieci z bajek i książek. Jak jednak wśród tak sporej ilości stron oferujących Kolorowanki online, odnaleźć te cenne? Odpowiedni wybór kolorowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna cyferki, nauczy się liczyć i pisać. Należy poszukać kreatywnych kolorowanek z otwartymi pytaniami. Dzięki takim otwartym zadaniom, dziecko staje się współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowatorskich. Takie kreatywne malowanki dla dzieci w naturalny sposób dopasowują się stopniem trudności do poziomu wiedzy i biegłości dzieci. Na koniec zawsze warto podyskutować z dzieckiem o tym, co przed momentem pokolorowało. Dziecko uczy się wtedy nazywać swoje uczucia.

Źródło: http://www.bazgroszyt.pl