Rozwiązanie na czystą wodę do użytkowania – dreny

Człowiek winien pić pomiędzy dwa a dwa i pół litra wody na dzień. Byleby czystą, co nie jest tak ewidentne we wszelkich aglomeracjach.
Woda z kranu nie zawsze nadaje się do picia.

To zależy od kilku czynników. Z kolei butelkowana woda potrafi być albo równie niedobra co woda z kranu (w przypadku tańszych marek) czy po prostu zbyt droga, by ekwipować się w nią dzień w dzień. Co w takowej sytuacji począć? Kupić filtr do wody! Istnieją miejscowości, w jakich woda kranowa spełnia wszelkie wymagane normy. Są jednakże takie, w jakich jest na odwrót i nie przydaje się ona do wypicia. Jak to sprawdzić? Odpowiedzi możemy szukać w sieci, zaś w przypadku braku rozstrzygających kontrakcji uderzyć wprost do źródła – regionalnych wodociągów. Jednakże nawet pozytywny stan tutejszej wody orzeczony przez administratorów nie oznacza, iż woda będzie nam smakowała. Twardość, zanieczyszczenia z rur i tym podobne – może być wiele powodów, dla jakich lepiej wyekwipować się w systemy uzdatniania wody (Geowell – systemy uzdatniania wody). Czemu warto destylować wodę?
woda

Źródło: http://www.morguefile.com/
Jest cały szereg powodów, nie jedynie uzdrawiających, dla których powinniśmy filtrować wodę. Przede wszystkim, filtrowanie eliminuje z wody wszystkie zanieczyszczenia, które ta zbiera, wędrując do nas rurami – piasek, rdzę a także inne kruszynki. Po drugie, lepiej pachnie oraz smakuje, bo filtrowanie usuwa chlor. Po trzecie, dreny minimalizują twardość wody nawet o 50% (zobacz sam).

Z tego powodu wskazane jest filtrować wodę przed robieniem herbaty czy innych trunków – dzięki temu przedłużymy żywotność pozostałych naszych urządzeń, poprawiając jednocześnie smak napitków. By zachować czystość w pomieszczeniu kuchennym wskazane jest wyposażyć się w tak zwane szorowarki.
.