Udane gotowanie z dobrym nożem

Atrakcyjne jakiś czas temu w naszym kraju zrobiło się spędzanie czasu ze znajomymi na grupowym gotowaniu. To fajny zwyczaj i wspaniale, że wciąż zyskuje na popularności. To doskonała alternatywa dla wspólnych wypadów do knajpki, a dodatkowo umożliwia pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. Żeby jednak samo gotowanie było przyjemnością warto mieć w kuchni odpowiedni sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Atrakcyjne swego czasu w naszym kraju stało się spędzanie weekendów ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To bardzo miły zwyczaj i cudownie, że wciąż zyskuje na popularności. To doskonała alternatywa dla wspólnych wypadów do restauracji, a ponadto umożliwia pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. Żeby jednak samo gotowanie było przyjemnością dobrze jest posiadać w kuchni odpowiedni sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Świetne są noże japońskie, których technika wykonania nie zmienia się od wielu wieków. Niezwykle trwałe, z kilku warstw stali, bardzo ostre i nie tępią się przez bardzo długi czas. Należy jedynie dobrze o nie dbać, a będą nam służyć przez wiele lat. Jeżeli chcemy kupić sprzęt najwyższej klasy możemy pomyśleć o czymś z najwyższej półki. Pamiętajmy jednak, że jeśli zapragniemy kupić nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już naprawdę coś dla koneserów. Do typowych działań kuchennych odpowiedni będzie nóż ceramiczny. Naprawdę dobry znajdziemy już za około dwieście złotych.

Jaki nóż do kuchni wybrać?

Źródło: avago.com.au

Jeśli lubimy przyrządzać wołowinę warto zaopatrzyć się w noże do steków. Wszyscy goście na pewno to docenią, bo odpowiedni nóż niezwykle ułatwia poradzenie sobie z dużym kawałkiem mięsa, nie wymaga używania siły i pozwala na łatwe oddzielanie kawałków steku. naturalnie o kuchenne ostrza należy dbać. Dobrze je myć, zwracać uwagę, aby nie upadały na podłogę regularnie ostrzyć. Idealnie naostrzony nóż będzie służył nam przez dłuższy czas. Jeśli kroimy coś tępym nożem używamy do tego dużo więcej siły, a to zwykle powoduje szybsze uszkodzenie ostrza. Zwracajmy na to uwagę, szczególnie jeśli zapłaciliśmy za kuchenne sprzęty dużo pieniędzy.

Warto rozważyć także zakup całego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po kawałku. Komplet noży naturalnie będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż kupowanie każdego z osobna, więc poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Przykładowo komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy przeznaczony do czegoś innego. Mamy nóż do jarzyn, nóż szefa kuchni, specjalny nóż do pomidorów, nóż do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.

Gdy uwielbiamy gotować warto, żebyśmy kupili dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.

Źródło: noze-kuchenne.pl