W jaki sposób najlepiej podawać desery? Jakie naczynia są do tego odpowiednie? Na jakie rzeczy się zdecydować?

Wszyscy kochamy ciasta, ponieważ polepszają nam nastrój oraz osładzają życie. Są najbardziej przyjemną częścią wszystkich przyjęć, żeby jednakże dobrze wyglądały, powinny zostać zaserwowane w najlepszy istniejący sposób. Metod na podanie ciast jest rzeczywiście dużo. Mamy całą masę naczyń, jakie temu służą, w ten sposób natomiast możemy w elegancki sposób zaserwować gościom każdego rodzaju deser. Taki deser musi stać się nie tylko ucztą dla podniebienia, ale także dla oczu.

kawałki ciasta

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając w związku z tym paterę, przykładowo patery na owoce, lecz również talerz lub półmisek warto się postarać, żeby poukładane na nich ciasto wyglądało pięknie i zachęcająco – patera do owoców. By jak najlepiej serwować deser, należy głównie dopasować naczynie do swoich potrzeb. Zastanówmy się, jak dużo ludzi mamy zamiar gościć i jak dużo ciasta mamy w planach zaserwować. Regułą jest, iż tego typu deser powinno się podawać na szklanych paterach, lecz oczywiście to nie jest regułą.

Ważne, żeby naczynie było dopasowane do talerzyków deserowych, ale również charakteru wnętrza oraz charakteru przyjęcia. Prócz szkła do wyboru są także patery z metalu, porcelanowe, jak również drewniane. Tak naprawdę propozycji jest bardzo dużo, każda patera ma innego rodzaju zastosowanie więc można ich używać do różnych deserów, przykładowo patery do ciast. Patery ze szkła są najpopularniejsze oraz najczęściej kupowane. Podstawowa wersja to jednopoziomowa patera, jaka jest na nóżce – patery do ciast. Możemy właściwie przebierać w różnych typach oraz wzorach. Patery ze szkła mogą być duże, lecz również delikatne.

Tego typu patera jest najlepsza, kiedy gości nie będzie aż tak wiele, natomiast dla większej ilości gości dobrze będzie przygotować naczynie dwupoziomowe lub z trzema piętrami (spójrz na to). Kiedy mamy jeden lub więcej różnych ciast, to tego typu patera pozwoli na umieszczenie go w ten sposób, aby nie zmieszać smaków. Można jednocześnie na samym dole umieścić owoce. Aby zapewnić swoim gościom większy komfort jak również wygodę, najlepiej kupić paterę obracaną. To bardzo ułatwi zaproszonym gościom dostęp do deseru, nie będziemy się jednocześnie musieli martwić o jego równomierne ułożenie. Czasem nawet tego typu naczynie posiada klosz, a to pozwala zachować świeżość deseru.