Co jest idealne do transportu delikatnych sprzętów?

Wiele nabywanych poprzez nas przedmiotów jest opakowana w jakąś folię lub choćby w tekturowe pudełko. Nie zastanawiamy się wszakże jaki wpływ na środowisko będą posiadały takie pudła po wyrzuceniu ani z czego właściwie były one wykonane.
Na ogół przedmioty o większych wymiarach są zapakowane w jakikolwiek karton.

tektura falista

Autor: GAVIN
napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowana do jego budowy tektura falista może być złożona z paru warstw tektury, z których środkowy jest celowo pofałdowany ( Producent). Nadaje to takiemu kartonowi bardziej znaczącą gibkość i wytrzymałość na wgniecenia. Tego typu tektura falista służy wszakże do transportu towarów czasem na niezwykle duże dystanse. W transportujących je samolotach, okrętach czy tirach mogłoby dojść do różnorodnych wstrząsów oraz wgnieceń. Taka tektura falista musi zostać na to wszystko odpowiednio przygotowana. W odróżnieniu od toreb z folii czy z tworzyw sztucznych, tektura falista przynosi pomocniczą amortyzację w przypadku drgań lub uszkodzeń. To niezwykle ważne, jeżeli przewożony jest jakiś bardziej kruchy towar, przykładowo elektroniczny.
Wie o niniejszym znakomicie wszelki producent opakowań tekturowych. Dlatego też sporządził specjalistyczny system, według którego składa się poszczególne warstwy kartonu w nawet przykładowo siedmiu płatach (). Dzięki temu produkty w nich transportowane na pewno dotrą do odbiorcy bez wad. Poza tym wszelki producent opakowań tekturowych ma w swojej palecie opakowania w różnorodnych wymiarach.

Są oczywiście niektóre standardy, lecz pudła z tektury falistej mogą być także wykonywane na jakieś faktyczne zlecenie. Wielokrotnie albowiem taki producent opakowań tekturowych współpracuje z producentami pralek, lodówek czy telewizorów.