Zima tuż, tuż – zaopatrz się w nowy zestaw opon zimowych, które będą gwarancją bezpiecznej oraz komfortowej jazdy

Nadejście zimy dla licznych kierowców to prawdziwa zmora. Boją się oni opadów śniegu, śliskiej drogi oraz kiepskiej przejrzystości powietrza. Na nieszczęście przeważnie nie uda nam się uniknąć kierowania pojazdu w zimie. Dlatego powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego w co musimy się wyposażyć, aby jeździć pewnie.

Bez wątpienia najistotniejszą rzeczą są nowe opony zimowe, jakie wykonane są z kauczuku i krzemu. To przede wszystkim odróżnia je od opon letnich. Dzięki wdrożeniu kauczuku są one bardziej elastyczne, przez co przyczepność do podłoża jest dużo lepsza. () Ta właściwość jest szczególnie obowiązująca, jeśli temperatura powietrza spada poniżej 0.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kolejną nadzwyczaj znaczącą rzeczą jest to, że opona zimowa ma krótszy czas zatrzymania, co prawdopodobnie może okazać się potrzebne na śliskiej powierzchni. Wiadomo, że w okresie zimowym częstokroć pada śnieg i występuje duże zamglenie, w związku z czym nie zawsze możemy z dużym wyprzedzeniem coś dostrzec. Nagminnie się przydarza, iż piesi w dalszym ciągu nie ubierają odblasków, które niekiedy mogą uratować życie. Nabywając nowe opony musimy pomyśleć po jakich jezdniach będziemy jeździć.

Jest to ważne, albowiem niektóre opony są przeznaczone tylko do jazdy po mieście, inne natomiast na bardziej wymagające trasy – dbaj o swoje auto . Nie ulega kwestii, że ulice w mieście są co dzień odśnieżane i rzadko się zdarza, abyśmy byli zmuszeni do podróżowania po śniegu. Zupełnie inaczej ma się rzecz w niewielkich, górskich miasteczkach, w których przeważnie to właściciele posiadłości muszą odśnieżać trasy obok swojego domu. W związku z tym decydując się na zakup nowiutkich opon winniśmy pomyśleć o tym, gdzie będziemy jeździć. Jeżeli zastanawiasz się czy na pewno dobrze jest zmieniać opony, to musisz wiedzieć, iż różnią się one od letnich strukturą oraz budową bieżnika.

Nie bagatelizuj bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów, jakimi przeważnie są Twoje pociechy! Opony zimowe są gwarancją większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Nigdy nie wiemy kiedy spadnie śnieg , a także jak sroga zima będzie danego roku. Jazda na oponach letnich po pokrytej lodem drodze może okazać się katastrofalna w skutkach – miej to na uwadze.