Czy fotowoltaika jest się opłaci?

Nie powinniśmy mieć złudzeń co do wzrastających cen energii elektrycznej. Niestety, z rozmaitych przyczyn jest to trend stały. Możliwe że zastanawiasz się, jakim sposobem oszczędzić na energii ? Z sukursem może przyjść inwestycja w niedużą elektrownię fotowoltaiczną.

mycie szyby witryny sklepowej

Autor: Liam
Źródło: http://www.flickr.com

Zbudowanie domowej elektrowni słonecznej umożliwia produkcję energii elektrycznej, jaka może być wykorzystywana na własne potrzeby bądź sprzedawana do sieci.
loteria
fotowoltaika elbląg

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Intensywność promieniowania słonecznego dochodzącego do nawierzchni ziemi, zależy od wielu elementów: szerokości geograficznej, pory dnia, wysokości słoneczka nad widnokręgiem, poziomu zanieczyszczenia powietrza a także usytuowania obiektów na powierzchni ziemi. W naszej ojczyźnie średnia roczna liczba promieniowania słonecznego, padającego na płaszczyznę ziemi, wynosi mniej więcej 1000 kWh/m2. Poszczególne regiony kraju są zróżnicowane pod względem moce promieniowania słonecznego.
Decydując się na instalację fotowoltaiczną trzeba wziąć pod uwagę zróżnicowane okoliczności nasłonecznienia w poszczególnych rejonach. Inwestując w swoją elektrownię słoneczną osiągamy możliwość używania wygenerowanej energii na własne potrzeby. To najprostszy sposób zużytkowania energii słonecznej. Przy dzisiejszych cenach energii jest to oszczędność blisko 0,5-0,6 PLN / kWh. Zatem niebanalna korzyść. inwestor zyskuje w ten sposób więcej niż mógłby aktualnie otrzymać wyprzedając energię na rynku.

Jakim sposobem znaleźć firmę zajmującą się instalacją paneli słonecznych? Starczy w wyszukiwarkę wpisać: fotowoltaika firmy.
Nie czekaj, to faktycznie się opłaca! Już teraz wpisz w pecet wyrażenie: fotowoltaika Elbląg. Sporo ciekawych wiadomości znajdziesz na tej stronie Firma.