Dzisiaj bardzo ważne jest to, by naszą firmę można było łatwo wyszukać w internecie

Teraz mówi się, że jeżeli jakiejś firmy nie możemy wyszukać w sieci, to zwyczajnie ona nie istnieje. Przez to właśnie tak dużą wagę prezesi zwracają do tego, żeby strona internetowa ich firmy okazała się jak najwspanialej zrobiona, aby okazała się jasna oraz równocześnie, by łatwo dało się ją wyszukać.

Wykres, reklama AdWords

Autor: Buster Benson
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo modna jest reklama AdWords, a więc taka reklama gdzie nasz link sponsorowany ciągle pojawia się na jednym z pierwszych miejsc w czasie wyszukiwania odpowiednich fraz w wyszukiwarce Google, a też na zamieszczaniu ich na innych witrynach internetowych, które należą do systemu Google. Tworzenie takich linków odbywa się albo poprzez wybór właściwych fraz, albo przez wybór konkretnych witryn internetowych, na których mają one być umieszczone. Im wspanialej przeanalizowane słowa albo dobrane witryny, tym większa szansa na to, że wielka grupa kontrahentów dowie się o konkretnej firmie.

Dzięki funkcji remarketing AdWords klient otrzymuje indywidualną ofertę

Czasami dzieje się tak, że kontrahent wchodzi na daną stronę internetową, lecz nie dokonuje żadnych sprawunków. Kiedy chcemy go na nowo do siebie przyciągnąć, albo pragniemy, by kontrahent, który zrobił już u nas zakupy dostał informacje o wyprzedażach dobrane do swoich oczekiwań, to musimy wykorzystać opcję noszącą nazwę remarketing AdWords – Remarketing – spraw by klient powrócił.

Dzięki wprowadzeniu specjalnego kodu JavaScript możemy sprawić, że kontrahent będzie otrzymywał od nas spersonalizowaną propozycję, zwiększy to lojalność aktualnych klientów, zezwoli pozyskać tych, którzy już u nas byli lecz zrezygnowali z sprawunków, dodatkowo dzięki tej możliwości łatwiej będzie nam zaproponować odpowiednio dobraną sprzedaż wiązaną, jak też zaprezentować właściwe produkty z obecnej wyprzedaży. To wszystko wpływa na ulepszenie wizerunku firmy i na przyciągnięcie do niej kontrahentów, którzy już zostaną na stałe.

Musimy przeanalizować, które rozwiązania będą dobre w naszej firmie

Im więcej uwagi poświęcimy na odpowiednią reklamę w internecie, tym większa będzie szansa na to, że nasz zakład osiągnie wspaniałą pozycję na rynku. Co więcej obecnie internet jest najistotniejszym źródłem komunikowania się z kontrahentem, dlatego właśnie tam powinniśmy skupić się na reklamie, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nie tylko dotarliśmy do znacznego grona klientów, ale również będziemy mogli, przygotować dla każdego indywidualną reklamę obecnych promocji.