Gdy wybieramy kuriera, na co zwracamy uwagę? Co jest w stanie spowodować, że zrezygnujemy z takiej usługi?

Wybranie firmy kurierskiej, jakiej powierzymy wysyłaną przesyłkę, to nie jest wcale proste zadanie. Nim przed naszym domem pojawi się kurier, należy się upewnić, jakie kryteria często decydują w zakresie dobrej współpracy oraz satysfakcji z wykonanych usług.

Co właściwie decyduje o tym jakiego wybierzemy kuriera? W głównej mierze dwa czynniki, jak cena oraz czas realizacji. To wydaje się być bardzo logiczne, ponieważ każdy klient marzy o tym, ażeby paczka dotarła do celu natychmiast, a i jeszcze najlepiej, jakby nic nie kosztowało. Rzecz jasna to nierealne, więc należy wybierać tego typu usługi kurierskie, jakie rzeczywiście będą najbliższe takiemu ideału. Tak samo istotna dla klientów jest niezawodność takich usług.

kurier

Autor: Gideon Tsang
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością znacznie łatwiej o spokojny sen, jak jesteśmy pewni, iż przesyłka trafi dokładnie do adresata. To są najważniejsze czynniki, na podstawie jakich decydujemy się na konkretnego kuriera. W jaki sposób natomiast kurier może nas do siebie zrazić? Wśród błędów najczęściej popełnianych przez firmy kurierskie wymieniane jest uszkodzenie lub zgubienie paczki – czytaj o Patron Service. To nic dziwnego, tym bardziej gdy zagubione zostają cenne przedmioty. Identycznie surowo ocenia się zbytnio długie terminy realizacji usługi, a to wcale nie jest dziwne, bo kto lubi zbyt długo czekać na prezenty? Także źle odbierane są niedogodności wiążące się z bezskutecznymi próbami skontaktowania się z biurem firmy kurierskiej. To z pewnością ważne, gdy są jakieś problemy. W takim wypadku nic tak nie uspokaja, jak bezproblemowy kontakt jak również miła i kompetentna osoba, z drugiej strony, jaka potrafi szybko rozwiązać nasze problemy.

A jak już dojdzie do prawdziwej katastrofy, przykładowo, kiedy taka przesyłka kurierska zaginie i nie uda się jej odnaleźć, to czy może to być jedyny powód, żeby zrezygnować ze współpracy z firmą kurierską? Jak wynika z różnego rodzaju badań, najważniejszą przyczyną zrezygnowania z usług jest często to samo, i nie ma tu zaskoczenia – nadawaj paczki kurierem . Główne grzechy to zaniedbanie terminu lub uszkodzenie lub zagubienie naszej bezcennej przesyłki. Rzeczywiście, nic w tym dziwnego, iż trudno mieć zaufanie do przewoźnika, jaki zgubi naszą przesyłkę. Obawiamy się, iż to stanie się jeszcze raz, dlatego też dla pewności oraz spokoju wybieramy kogoś innego.