Jak w dobie prostego dostępu do internetu nagrać niebanalny spot reklamowy?

Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z oferty agencji reklamowej zajmującej się kręceniem takich filmów przy pomocy dronów. Filmowanie z lotu ptaka pozwala na możliwość ukazania Państwa obiektu z innej niż zwykle perspektywy. Z takiego rozwiązania czerpią najczęściej pensjonaty, centra sportowe, dwory, czy chociażby obiekty szkoleniowo-konferencyjne.

z góry

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym. Dziś jest wiele firm, które posiadają profesjonalny sprzęt, którym umieją się posługiwać. Możemy je wynająć i poprosić o sfilmowanie z lotu ptaka czy to konkretnego zdarzenia, czy jakiegoś budynku. Na pewno wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć jakiś filmik w sieci właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy mieli okazję coś takiego obejrzeć są pod zachwyceni.

Zdjęcia z powietrza pozwalają na przedstawienie terenu wokół – co może stanowić świetne tło dla prezentacji- . Rozbudza ono oprócz tego ciekawość odbiorcy, ze względu na formę przekazu na co dzień dla człowieka niedostępną.

Od dawna już kręci się filmy ze skoków spadochronowych czy lotów paralotnią, ale robienie filmików z powietrza przez profesjonalne urządzenia z zainstalowaną kamerą to totalnie inna jakość całości. Nie zawsze zwracamy uwagę w filmach na dużym ekranie, że jakieś ujęcie musiało być kręcone z wysokości. Nie zastanawiamy się nad częściami składowymi filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy był poruszający albo szokował. Warto, więc myśleć o ludziach, którzy się tym zajmują. Bo bez ich zawodowstwa nie byłoby tak cudownych filmów robionych z lotu ptaka.