Jak najlepiej zapewnić można swojemu serwisowi odpowiednią odwiedzalność, jakie są najskuteczniejsze metody do tego.

Każdy, kto prowadzi swoją stronę w internecie chciałby, żeby jak najwięcej ludzi tam się pojawiało. Ale biorąc pod uwagę liczbę działających stron jest to coraz trudniejszym zadaniem. Na to, aby internauci sami wpisywali adres i w ten sposób odwiedzali dany serwis ma szansę niewielka ich ilość – do jakich zaliczają się wszystkie duże portale społecznościowe, informacyjne czy handlowe.

Popularność całej reszty serwisów opiera się na wyszukiwarkach internetowych, a tak naprawdę na rezultatach, jakie zostaną zwrócone. Obecnie najczęściej używaną z nich jest Google, i to ono właśnie ustala zasady, według jakich zostaje ustalona kolejność wyświetlania. Jak pokazuje praktyka, pojawienie się w pierwszej dziesiątce wyników na dane słowa kluczowe daje jeszcze jakiś sensowny poziom odwiedzin, za to dalsze miejsca to tylko przypadkowe wejścia. Z tego też powodu właściciele stron internetowych chwytają się różnych sposobów na to, aby zapewnić najwyższe miejsca przy wyszukiwaniu – ofertę na słów kluczowych. Najbardziej popularne od dawna jest pozycjonowanie, które polega na odpowiednim opracowaniu serwisu pod względem zawartości i zdobyciu silnych linków, które odzwierciedlają jakość serwisu. Działania pozycjonerskie przeważnie wykonuje się na wybrane słowa kluczowe, jakie zapewnić mają pożądaną liczbę odwiedzin.

słowa-kluczowe-obrazek

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Pozycjonowanie jest skutecznym sposobem, jednak będzie wymagać dużej ilości pracy i sporego funduszu. Dodatkowo będzie się również wiązać z takim ryzykiem, że jeżeli zmienią się algorytmy wyszukiwania, to może się okazać że miejsca znacząco spadną. Dlatego też dużo firm równocześnie z nim będzie się także decydować na system Google adwords, a coraz częściej tylko na nim tworzy swój marketingowy sukces. Takie rozwiązanie ma parę istotnych zalet – ofertę na system google adwords. Przede wszystkim jest niezwykle szybkie do uruchomienia.

Pozycjonowanie trwać może nawet miesiącami, w czasie których przecież trzeba utrzymywać firmę, a klienci nie dopisują. W przypadku linków sponsorowanych wyświetlają się w niedługim czasie po uruchomieniu, dzięki czemu od razu można spodziewać się określonych efektów. Następnym plusem tego systemu jest dokładna kontrola nad wydatkami. Kupując pakiet linków można precyzyjnie określić, ile będzie się chciało na nie przeznaczyć, dodatkowo opłaty są pobierane tylko za faktyczną akcję klienta, a nie za samą emisję. Warto zwrócić uwagę także na skuteczność, jaka w tym wypadku jest faktycznie duża. Linki emitowane są na stronach tematycznych, dzięki temu dociera się z nimi do określonej, wybranej grupy klientów którzy się interesują danym tematem.