Eleganckie zaproszenia na wyjątkową okoliczność

Wybór zaproszeń ślubnych to coś więcej niż tylko poinformowanie gości o terminie i miejscu wydarzenia. Unikalne zaproszenia ślubne powinny dać gościom pojęcie czego powinny się spodziewać po planowanej ceremonii ślubnej. Jeżeli podjęliście decyzję o wstąpieniu w związek małżeński i posiadacie wyobrażenie jak ten wymarzony dzień powinien wyglądać, już dzisiaj zastanówcie się nad wyborem zaproszeń na ślub dostosowując ich styl do planowanej uroczystości.

Zanim zaczniesz projektować lub też wybierać swoje wymarzone zaproszenia wybierania swoich wymarzonych zaproszeń, zrób listę gości. Pozwoli Ci to zebrać potrzebne informacje, ile naprawdę zaproszeń potrzebujesz.
Przemyśl, co chcesz aby zaproszone osoby wiedziały o przyszłej uroczystości. Na pewno powinny znać, miejsce ślubu oraz czas.
Niemal 90% przygotowywanych w naszej firmie zaproszeń zawiera prośbę o potwierdzenie przybycia z wyznaczoną datą, do której potwierdzenie powinno nastąpić. W dobrym guście jest również dodać do zaproszeń mapkę dojazdu na miejsce uroczystości.

Wesele pod namiotem

Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com

Większość par dodaje do swoich zaproszeń bliski im aforyzm. Sporo wykonywanych przez nas zaproszeń zawiera również przynajmniej jedną prośbę do Gości, w których narzeczeni z wyczuciem podpowiadają co dałoby im większą radość: prezent rzeczowy czy podarowanie koperty z gotówki.
Szczególnie często zdarzają się prośby w sprawie kwiatów, które Państwo Młodzi otrzymują od swoich Gości. Zamiast kwiatów młode pary proszą o podarowanie czegoś praktyczniejszego, np. książki. Powyższe formy próśb zakorzeniły się wśród młodych par i z pewnością nie są odbierane przez gości jako niestosowne, ważne jest aby zostały przedstawione w formie żartobliwego wierszyka, aby goście nie poczuli się zobowiązani.

Przemyśl swój budżet jaki możesz przeznaczyć na nabycie zaproszeń ślubnych. Koszt projektowanych na indywidualne zamówienie zaproszeń na ślub kształtuje się w zakresie 1,5 – 5 zł i w sporej części zależy od wykorzystanych materiałów oraz technik wykonania.
Zaproszenia na ślub można odnaleźć w sklepach papierniczych, hurtowniach zaopatrujących kwiaciarnie, specjalistycznych sklepach z akcesoriami ślubnymi oraz drukarniach. Z ofertą producentów zaproszeń można się także zapoznać w trakcie targów branży ślubnej. Można je także zamówić za pośrednictwem Internetu (link do producenta). Odnajdziesz tam najszerszą gamę produktów w promocyjnych cenach.

Gotowe zaproszenia wysyłamy bądź dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrze jest jednak rozdać zaproszenia na 3 miesiące przed uroczystością, aby goście mogli się stosownie przygotować. Warto także mieć przygotowaną większą liczbę zaproszeń. na wypadek wystąpienia pomyłki przy wypełnianiu danych personalnych zaproszonych osób lub nieplanowanego powiększenia puli osób zapraszanych.

Twoje zaproszenia mogą określać styl imprezy. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod rozwagę kolor i gramaturę papieru, rodzaj czcionki, rozmiary zaproszenia i ogólną jego formę. Pamiętaj, że zaproszenia ślubne ręcznie robione powinny dać zaproszonym osobom pierwsze wyobrażenie o planowanej uroczystości.